top of page

Въпрос 12: Европейските фондове ще подобрят ли конкурентоспособността на бизнеса?

Депозитите всредата на 2013 г. са  37 млрд. лв. показва публикуваната на 01.08.2013 статистика на БНБ. Това е не-работещ доход.

 


 
По данни на Българска Стопанска Камара, НАП и НСИ, между-фирмената задлъжнялост е над 100 млрд. лвТова е не-работеща заетост.
 

 

Смята се, че ако само една пета от тези 137 милиарда лева заработят, икономиката ни ще прегрее.

Мъдър е българския народ, спастря парите си, както пчелите меда си.

Бизнеса трябва да съумее почтено да използва парите на спестовните хора и да се развива, създавайки работни места и акционерни общества, каквито държавата не създаде през "прехода". Законова база има, преписана от правилата на Европейския Съюз. Остава да се прилага и наша цел е да помогнем, за да постигнем  конкурентоспособността на западния ни конкурент.

 

Бизнеса не бива да чака на постъпленията от европейски фондове. Те освен че са недостатъчни за задвижване на икономиката, обикновено са свързани и с интересите на западноевропейския бизнес.

Графиката е от страницата на УО на ОП РКБИ.

http://www.opcompetitiveness.bg/images/filerepository/Copy_of_payments_public_18.01.2013.pdf



1 милиард за 6 години прави около 170 млн. годишно, или по около 24 лева на глава от населението, разпределени по определени правила. С тези ли пари ще се развива българската икономика?

© Клуб "ИнКо" НТС-М, Август, 2013

Общия размер на Европейската помощ за конкурентоспособност за периода 2007-ма 2013 възлиза на около 1 млрд. лв, съгласно графиката на официоза по-долу. 

Българските бизнесмени трябва да предразположат рационалните и изобретателни служители. Полезно е бизнесмена да задържи пестеливи хора, които ще приемат части от заплатата си в акции, като ивестиция за бъдещето. Пестеливите хора са рационалисти и разбират, че поягога е трудно да плащат заплати. А атрактивния дивидент за годишни резултати трябва да стане практика, както е на всякъде в нормалните икономики.

bottom of page